Květen 2009

BMR

31. května 2009 v 21:29 About me
Vaše BMR = 1526 kcal
(6385 kJ)

Fyzickou aktivitou spálíte dalších:
458 kcal (1916 kJ)

Energie spotřebovaná trávením:
198 kcal (828 kJ)

Celkem tedy můžete přijímat:
2182 kcal (9129 kJ)

Úsměv

31. května 2009 v 15:59 Mé fotky
:-)

Samé deprese

31. května 2009 v 12:14 About me
Jak vás tak holky postupně obcházím, tak všude čtu: "MÁM DEPRESI" nebo "PŘEJEDLA JSEM SE". Já vím, je to těžké. Všude kolem je samé jídlo a nikdo z nás nedokáže odolat. Já jsem na tom stejně, ale zatím s tím bojuji. Venku teď pořád prší, tak se nedivím, že má každý depresi, nudí se a přitom jen jí. U mě je to podobné. Snažím se mít pevnou vůli a říkat si, že to co jsem teď dokázala, přece jen tak nezahodím. A tak si místo sladkostí vezmu raději ovoce nebo zeleninu. A když to nepomůže tak pořád piju. Já vím, snažím se rozdávat nějaké rady, ale stejně to nepomahá. Hlavu vzhůru, zase bude líp. :-)

UŽ MĚ TO ŠTVE, ZASE PŘIŠEL TAŤKA A NABÍDL MI SLADKOST:-( JÁ SI JI POSLUŠNĚ VZALA, ALE POZDĚJI JSEM JI ODNESLA SESTŘE DO POKOJE NA STŮL.


31. květen

31. května 2009 v 9:24 About me
Ahoj :-)

Včera večer jsem ležela v ložnici na posteli a poslouchala s taťkou staré hity typu Růže z Texasu, jakože už nikdy. Taťka to tu měl puštěné aspoň do půl noci, tak jsem přitom i usínala. Naštěstí jsem hned usla. Měla jsem nastavený budík na 7:10, stejně jsem vstávala až v 8 hodin, jelikož se mi z té postele nechtělo, když jsem viděla to počasí, co je venku. Fakt nechápu, proč musí pořád pršet. Leze mi to na nervy.:-) Ráno jsem si dělala ovesnou kaši, aspoň půl hodiny jsem zkoušela, jestli to mléko není zkyslé a pořád ne a ne to poznat. Dnes mě čeká nejspíš zápis učiva z biologie o řasách. Jak zábavné. Doufám, že se nemusím na zítra učit slovíčka různých nemocí do ajiny. Nechápu, proč večer dávají v tv Román pro ženy, viděla jsem to už stokrát. Na co se mám potom večer v tv dívat?:-( Včera jsme se sestrou společně cvičili. Jsme vždy určily kolik těch cviků dáme, ona už pak nechtěla. Tak jsem jí řekla, že když se mnou bude ještě cvičit, tak jí dám mou 3bitku. Ona odmítla. :-( Mě zklamala, ale tak nedivím se jí. Pracně se mnou cvičí a pak by měla sníst 3bitku. Pěkná blbost, ale tak ona by byla všeho schopná. Dnes by se ke mě měla stavit má nemocná spolužačka pro sešity na opsání, tak jsem zvědavá, jestli dorazí.V kuchyni jsem viděla na stole, jak se romrazují kuřecí prsa, konečně normální maso.

Snídaně: ovesná kaše s banánem

Svačina: jablko

Oběd: kyselice, rýže a přírodní řízek k tomu zeleninová obloha (paprika, řepa, mrkev, rajče, salátová okurka)

Svačina: jogurt Dobrá máma, jablko

Večeře: 4 kousky veky s vajíčkovou pomazánkou, paprika
Nj byla u mě do 7 hodin spolužačka a já neměla čas se najíst a pak jsem měla šílený hlad.

Pití: sklenice mléka, zelený čaj


Je to nespravedlivé

30. května 2009 v 18:16 About me
Proč to tak holky je? Má sestra už má dnes za sebou 3bitku, Bonpari, sušenky Pims a teď se krmí cukrovím a vůbec netloustne. Kdybych to všechno snědla já tak mám hned o dvě kila víc. :-( Nebaví mě kolem ní pořád chodit a dívat se jak se tím vším krmí. Deptá mě to. :-( Ale já to zvládnu a budu dál odolávat. Dnes jsem měla chuť na všechno možné, ale místo sladkosti jsem si dala ředkvičky nebo rajče. Teď ještě zvládnout zbytek večera.

Jordin Sparks - Battlefield

30. května 2009 v 17:01 Miluju
Dnes jsem si oblíbila tuhle písničku. Né že bych neměla ostatní její písničky ráda, ale tahle se mi opravdu líbí. :-)Maria Mena

30. května 2009 v 12:30 Miluju
Další má z oblíbených. Maria Victoria Mena pochází z Norska. V dětství trpěla poruchou příjmu potravy. Moc se mi líbí její písničky, i když jsou většinou smutné.


30. květen

30. května 2009 v 9:18 About me
Ahoj holky :-)

Jakpak se máte při sobotním ránu? :-) U mě nic moc. Sice mě potěšila dnešní ranní váha, ale to je asi tak vše. Počasí je totálně na nic. Jak se říka, člověk by ani psa ven nevyhnal. Pořád prší a mě to jen kazí náladu. Nebaví mě sedět doma a dívat se z okna. Včera večer mě začala bolet hlava, teda spíš mi bylo nějak divně, tak jsem si šla o půl desáté lehnout a dnes ráno to není o moc lepší. Hlava bolí víc než včera. Co s tím? Dnes mě čeká další nudný den. Strávím ho doma, buď před tv nebo před pc. Jedno lepší než druhé. Cvičit se mi teď ráno nechce. Takže to nechám na odpoledne. O víkendu jsem ráda, že mám od učení pokoj, takže se dnes učit nebudu, nejspíš až zítra. Jelikož příští týden to bude hrůza. Už žádný zkrácený rozvh, žádné ulejvání. Ale na druhou stranu jedno pozitivum tu je. Ve středu jedeme na exkurzi na Velehrad. Už se těším. :-) Jen doufám, že nebude takovéto počasí.

Snídaně: rohlík a jogurt Dobrá máma

Svačina: banán

Oběd: polévka kyselice, brambor a smažený sýr, hlávkový salát (nj žravý víkend)

Svačina: ředkvičky, jogurt Dobrá máma

Večeře: bulka se sýrem Cottage, 2 rajčata

Pití: sklenice mléka, bylinkový, medový a zelený čaj

Jak má člověk zhubnout. Když vám máma na oběd udělá smažený sýr a ráno vám koupí 3bit a Bonpari. Hmm a teď za mnou ještě přišel taťka, jestli nechci kousek čokolády a ještě dodal, že je s oříškama. Se tomu už musím fakt smát. Kdo tomu má potom odolávat?


Nelekněte se

30. května 2009 v 8:45 Mé fotky
Tiše se stydím..


Míry 30.5.

30. května 2009 v 8:37 Míry a váha
Váha- 64,5 kg (jsem docela happy, už je to dlouho, co jsem nepřekročila 65 kg)

Pas: 70 cm

Boky: 91 cm

Zadek: 100 cm :-(

Stehno: 60 cm :-(:-( na tom se bude pracovat :-)

Upravené nehty

29. května 2009 v 18:28 Miluju
Nemám ráda když má někdo okousané nehty, nebo má za něma špínu. Základem krásných rukou jsou přece upravené nehty. :-)


Nohavičkové-kraťáskové kalhotky

29. května 2009 v 16:03 Miluju
Bez nich se fakt neobejdu. Jsou strašně pohodlné, i když se pod některé oblečení nehodí. :-)


Natalia Oreiro

29. května 2009 v 15:00 Miluju
Miluju ji jako herečku i zpěvačku už od dětství. :-) Vždy jsem vysedávala u jejich telenovel ( Kachorra, Divoký anděl). Ona je božsky ujetá. A asi díky ní změním i můj vysněný cíl na 53 kg, jelikož ona má dokonalou postavu.


29. květen

29. května 2009 v 13:54 About me
Ahoj holky:-)

Jakpak se máte? Já jsem právě dorazila domů ze školy a obědvám. Konečně je před námi víkend, ale zas to určitě rychle uteče. Copak plánujete dělat? Naši mají v plánu jet na chatu, ale pokud bude takové počasí jako dnes tak zůstávám doma a asi se unudím k smrti. Vidím to na velkou přejídačku, jako každý víkend. Dnes byla ve škole celkem nuda, sice jsme měli po dlouhé době 6 hodin, ale přežila jsem to. Chemii jsem se učila až dnes ráno, 2. hodinu jsem psala tu opravnou písemku. Jsem zvědavá co z ní mám. Taky jsme měli dvě hodiny matiky, kde jsme rýsovali, já ani má spolusedící jsme neměly pravítko, tak jsme rýsovaly podle občanky. Hned po škole jsem spěchala na bus, sedla jsem si vedle ne moc hezky vypadajícího kluka. Včera jsem si odlakovala černý lak z nehtů, takže ty nehty teď vypadají hrozně. xD Máte radši krátké nebo dlouhé nehty? Zítra vám tu plánuji hodit mé míry a snad i fotky. :-)


Snídaně: celozrnný rohlík s lučinou

Svačina: banán

Oběd: těstoviny s vepřovým masem, salátová okurka (vidím to na to, že to maso budu jíst ještě 14 dní xD)

Svačina: hroznové víno

Večeře: 2 bulky se sýrem Cottage

Pití: ovocný a zelený čaj

Hříchy: :-( spolužačka mi "vnutila" dva řádky bíle čokolády :-( , hmm a taťka zase dva bonbony z bonboniéry...fakt bozi no :-(
28. květen

28. května 2009 v 12:41 About me
Ahoj :-)

Včera večer jsem šla relaxovat do vany (jak příjemné), ještě než jsem do ní vlezla, tak jsem scháněla segřinou mp4 (aby u toho koupání nebylo takové ticho), jelikož má mp4 nemá reproduktory. Zašla jsem za segrou k pc a zjístila, že si prohlíží můj blog. Nejsem z toho moc nadšená, ale tak ona stejně tak trošku hubne se mnou(jen to nebere moc vážně). Do postele jsem ulehla v 10 hodin, pořád mě otravoval komár:-( a jako vždy jsem se vzbudila v 5 ráno. Proč se nemůžu vzbudit o hodinu později?:-( Ráno bylo slunečné počasí sice jen 6°C, ale na kole jsem jela (7 km tam a 7 zpět). Vymetla jsem každou kaluž, takže jsem byla mírně jako prasátko. Sem tam mi byla zima, pak zase horko (debilní kopec). V matice mě profesorka mučila u tabule. Biologie nebyla zase tak hrozná, dal nám napsat test typu ABCDE, stejně neočekávám dobrou známku. Domů jsem přijela ve 12 hodin.:-) Vždy když jedu z toho kopce tak se bojím, že mi vletí moucha do oka, jenže ráno si vždy zapomenu vzít aspoň sluneční brýle. Dnes jsem málem narazila do spřežení s koněm, nevím kde se najednou předemnou vzalo. Za chvilí má máma jede na ten nákup, už se těším na ty dobrůtky. Zítra píšu opravnou písemku z chemie na příklady z ředění a směšování roztoků. Vůbec se mi to nechce počítat.

Snídaně: 2 rohlíky:-( se sýrem

Svačina: jablko

Oběd: rýže a kousek vepřového masa :-( hlávkový salát a rajče

Svačina: jogurt Activia hrušková

Večeře: celozrnný rohlík, sýr Cottage, rajče, červená paprika
Dnes jsem měla sýr Cottage podruhé v životě a stále mu nemůžu přijít na chuť.:-(

Pití: ovocný a zelený čaj


Jsem si včera oblíbila tuhle písničku: Pitbull I Know You Want Me

Napište mi prosím do komentářů vaše oblíbené písničky. Pomalu nemám, co poslouchat. :-)


Docela krize..si chci zacvičit, jenže se doma přitom starám o psa, jelikož naši tu nejsou. A pokažde když si lehnu na zem, tak mě začne oblizovat a skákat po mě.:-(


27. květen

27. května 2009 v 14:12 About me
Ahoj:-)

Včera jsem si šla lehnout už v 9 hodin (jelikož mi sestra vlezla na pc) v domění, že se pořádně vyspím. Ve 2 hodiny jsem byla vzhůru a pak ještě v 5. Docela mě to potěšilo. Myslela jsem si, že v noci bude bouřka, ale žádná nebyla, mírně mě to zklamalo. Sotva jak jsem vstala tak začalo pršet, nemám ráda tohle počasí. Nic se v něm nedá podniknout. V ajině mě rozesmál profesor, který pronesl:,,Tak jako je modré z nebe, tak je i bílé z oka (myslel tím bělmo). Zítra máme jen 4 hodiny, tak doufám, že už bude lepší počasí. Chci jet do školy totiž na kole, abych tam nemusela dlouho čekat na bus. Horší na tom je, že zítra píšeme písemku z biologie. Se budu muset učit, nemám ráda biologii a už vůbec mě nebaví učivo typu fotosyntéza, dýchání, vodní režim a kdo ví co všechno. Ani se nedivím, že mi vychází 4. Jsem si dnes chtěla koupit časopis Dieta, ale koupím si to jindy. Čtete ho někdo? :-)


Snídaně: 2 chleby se šunkou a sýrem

Svačina: banán a jablko

Oběd: rýže a kousek vepřového masa :-(, hlávkový salát

Svačina: jogurt Dobrá máma jahodová

Večeře: rohlík se šunkou a sýrem, 2 rajčata

Pití: ovocný a zelený čaj

Docela nudný den, se segrou jsem se dívala na Zoufalé manželky, moc ten seriál nemám ráda. Potom jsem tady poslouchala hudbu, povečeřela, chvilku se učila biologii a pak jsem si zacvičila.:-) Ještě půjdu do vany a pak asi k tv. :-)


Zítra má máma jede na nákup a tak po mě chce, ať jí napíšu, co chci koupit k jídlu. Nějaké nápady?

Mé míry z doby, kdy jsem hubla poprvé

26. května 2009 v 19:58 Míry a váha
31. 1. 2009

boky- 92 cm
pas- 72 cm
zadek- 100 cm

8. 2. 2009

boky- 89 cm
pas- 70 cm
zadek- 98 cm

Škoda, že jsem si v té době neměřila i stehna. :-(
Nynější míry vám sem časem taky hodím. :-)
Nj, na mé postavě jsou nejhorší ty stehna, zadek a boky.

Můj milovaný banán

26. května 2009 v 19:13 Miluju

Banány jsou bohatým zdrojem energie, sacharidů, vitamínů a minerálů než kterékoliv jiné ovoce.
Při sportu mohou dva banány poskytnout dostatek energie pro devadesátiminutové cvičení. Zde je sacharidový původ této energie výhodou.

Při premenstruačním syndromu a depresi může banán působit příznivě. V něm obsažené vitamíny skupiny B (zvláště B6) pomáhají stabilizovat náladu a hladinu cukru v krvi. Dostatečný přísun draslíku může zlepšovat mozkovou činnost.

Mozek si na banánech také pochutná. Vysoký obsah draslíku může vést k větší pozornosti při studiu. Pozitivní roli mohou sehrát i vitamin B6 a vysoká nabídka cukru.
Při mlsání ve stresu je banán vhodný. Mnoho
lidí kompenzuje stres mlsáním. To často pochopitelně vede k obezitě. Vyrovnaná hladina krevního cukru pomáhá předcházet chuti na sladké i v tomto případě a po požití banánu je díky kombinaci škrobů a cukrů zachována stabilní hladina krevního cukru asi po dvě hodiny.


BANÁNY V ČÍSLECH

* 100 g syrového banánu obsahuje 90 kcal (370 kJ).
* Tvoří jej 22,84 g sacharidů (z toho jednoduché cukry 12,23 g), 0,33 g tuku, 1 g bílkovin a 2,6 g vlákniny.
* Toto množství banánu pokryje přes čtvrtinu denní potřeby vitaminu B6, 15 % potřeby vitaminu C a přibližně 10 % potřeby železa.
* Sušiny je v banánu asi čtvrtina.
* Z váhy plodu tvoří jednu pětinu slupka a zbylé čtyři pětiny dužina, přičemž banán běžné velikosti váží přibližně 125 g.
* V banánu najdete i další vitaminy skupiny B a vitamin A, dále draslík, hořčík a fosfor.
* Banán obsahuje minimum sodíku a chloru a žádné nasycené tuky nebo cholesterol.
* Nevýhodou banánu je to, že téměř všechnu energii poskytuje ze sacharidů.

To bříško

26. května 2009 v 18:47 Inspirace
Ta žena má nádherné bříško, takové bych taky chtěla mít.